T izvješće pluća ljusstake mässing auktion svjedok Kanbera neispravan
PAR LJUSSTAKAR MÄSSING SKULTUNA BRUK No 12, 12CM (ENA FOTEN NGT BUCKLIG, NGT REPIGA, LJUSMANSCHETTER SAKNAS) STÄMPLADE "SB" MED KRONA, TILLV. 1860-1870 - Göteborgs Pantbank
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, märkta N24, 1700-tal. - Bukowskis
Skultuna, ljusstakar, no 71, gustaviansk stil, mässing, 1900-talets början, 1 par | Lauritz.com